Web Sitesi Sahibi Nasıl Olunur?

Web Sitesi Sahibi Nasıl Olunur?

Web Sitesi Sahibi Nasıl Olunur?

Yaşadığımız dönem tamamen teknolojiyle iç içe olan bir dönem. Bu dönemde karşılaştığımız en büyük teknolojik yenilik de şüphesiz ki dijital pazarlama ve dijital mağazalar. İster dünyanın en bilinen markası olun isterseniz sektöre yeni adım atacak birisi olun en etkili silahınızın bu dönemde web sitesi olduğunu unutmamalısınız. Bu aşamada ise devreye tek soru giriyor: Nasıl web sitesi sahibi olunur?

Web Sitesi Sahibi Olmak

Web sitesi sahibi olmak artık oldukça kolay. Teknolojinin gelişmesi her tarzda web sitesinin kısa sürede üretilmesini sağlıyor. Bu da karşımıza birkaç şekilde web sitesi sahibi olmanın yolunu çıkarıyor.

  • Web Sitesini Kurdurmak

Web sitesini açtırmak isteyen kişiler için öncelikli seçeneği siteyi kurdurmak. Bu aşamada siz bir site tasarımcısı/üreticisi bulursunuz ve belirli bir miktarda anlaşarak siteyi yaptırırsınız. Nasıl bir site istediğinize, sitedeki eklentilere, mobil uyumlu olup olmayacağına göre farklı fiyatlarda anlaşmalar sağlanabilir. Bir web sitesi kurmanın maliyeti bin Türk lirasından başlayarak marka bilinirliğine göre 10 bin Türk lirasına kadar çıkar. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken ayrıntı bir “web sitesi çetesi” ile anlaşmamanızdır. Böyle bir tuzağa düşmek istemiyorsanız web sitesini yaptıracağınız kişiyi referans ile ya da güvenilir tasarım sitelerinden bulmalısınız.

  • Hazır Web Sitesi Satın Almak

Kendinize ait bir site istiyorsunuz ama bu sitenin hali hazırda müşteri potansiyeli olsun mu istiyorsunuz? O zaman yapmanız gereken iyi kitleli ve satılık bir site bulmak. Bu tarz bir siteyi bulmak için internetteki güvenilir platformları kullanabilir, buralarda satılık site aradığınıza dair ilanlar verebilirsiniz. Siteyi satın aldıktan sonra dilerseniz aynı şekilde kullanabilir silerseniz de tasarımını değiştirtebilirsiniz.

  • Kendi Web Sitenizi Oluşturabilirsiniz

Web sitesini oluşturmak göründüğü kadar zor değildir. Kaliteli bir altyapı ve düşüncelerinize yer verdiğiniz tasarımlar ile siz de kendi zevkinize göre site oluşturabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk şey hangi altyapıyı kullanacağınıza karar vermeniz. Dünya genelinde en çok kullanılan web sitesi altyapısı Word Press’e aittir. Siz de internet üzerinden Word Press eğitimlerine katılarak web sitenizi oluşturabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir