Akıllı Telefonlar İçin En İyi AR Uygulamaları

Akıllı Telefonlar İçin En İyi AR Uygulamaları

Akıllı Telefonlar İçin En İyi AR Uygulamaları

Artırılmış Gerçeklik (AR) ; dünyada yer alan pek çok unsurun çeşitli programlar aracılığı ile arttırılmış ve geliştirilmiş bir şekilde sanal ortama taşınmasını sağlayan uygulamalardan birisidir. Uzun yıllardır üzerinde çalışmalar gerçekleştirilen ve sanallığının yanı sıra pek çok sektöre katkısı ile adını duyurmuş olan Artırılmış Gerçeklik oldukça önemli bir yere sahiptir. Akıllı telefonlarda da kullanımı gerçekleştirilebilen Artırılmış Gerçekliğin birbirinden ayrı pek çok uygulaması mevcuttur. Gittikçe fazlalaşan ve farklı özellikleri ile gündeme gelen Artırılmış Gerçeklik uygulamaları kullanıcılarına geniş bir yelpaze sunmaktadır. Önemli olan sizlerin hangi telefonu kullandığınız ve nasıl bir verim almak istediğiniz olduğu için size uygun olan Artırılmış Gerçeklik uygulamasını seçmeniz gerektiğidir.

  • SketchAr,
  • Google Translate,
  • Mondly,
  • Pokemon Go,
  • Ink Hunter,
  • WalleMe,
  • Just a Line,
  • Ingress,
  • SpecTrek,

Başta olmak üzere pek çok artırılmış gerçeklik uygulaması piyasa içerisinde yer almaktadır. Bazı uygulamalar yalnızca Android ya da IOS kullanımına uygun olsa da her ikisi için de kullanma imkanı veren uygulamalar mevcuttur.

SketchAr: Android ve IOS kullanımına uygun olan bu artırılmış gerçeklik uygulaması ücretsiz bir şekilde hizmet vermektedir. Çizim tekniklerini sanal ortama taşımak isteyenler için ideal olan SketchAr artırılmış gerçeklik uygulamalarından birisini denemek isteyenler için de oldukça uygun bir uygulamadır. Telefon kamerasını çizim kağıdınıza doğru tutarak uygulamanın nasıl çalıştığını gözlemleyebilirsiniz.

Mondly: Artırılmış gerçeklik alanında oldukça profesyonel hizmet veren uygulamalardan birisidir. AR tuşuna basarak uygulamanın söylediği şekilde düz bir yüzey bulmanız uygulamanın faaliyete geçmesi için yeterli olacaktır. AR eğitmeniniz sonraki adımda size ne yapmanız gerektiği hakkında detaylı bilgi sunacaktır. Uygulamanın yol gösterici olması ve içerisinde eğitmene yer vermesi kullanım kolaylığını sağlarken hem Android hem de IOS kullanıcıları için oldukça uygundur. Ücretsiz olarak kullanımını gerçekleştirebileceğiniz Mondly uygulamasında belleğinizin gelişmesi için de küçük detaylar yer almaktadır.

Birbirinden farklı pek çok alanda hizmet veren artırılmış gerçeklik uygulamaları sayesinde sizler de gerçek olanı sanal ortama taşıyabilirsiniz. Ücretsiz ve her türlü cihazda kullanımı gerçekleştirilebilen pek çok artırılmış gerçeklik uygulaması mevcuttur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir